Krzysztof Janczewski (1966-)

Bardzo serdecznie witam wszystkich, którzy zechcieli tu zajrzeć.

Od niepamiętnych czasów uwielbiam czytać, proza, poezja, esej, literatura faktu, w zasadzie trudno mnie spotkać bez książki w ręku, kiedyś fizycznej, dzisiaj nie potrafię się rozstać z moim Kindle. Czytnik to najlepsza rzecz jaka mogła się przydarzyć takiemu czytelnikowi jak ja. Czytam bezustannie, podobno kto czyta żyje kilka razy, coś w tym jest i tak jest dobrze.
Własna twórczość, nieuleczalna choroba dopadła mnie już w okresie nastoletnim, piękne to były czasy, wtedy jeszcze nic nie bolało.
Pojawiły się pierwsze wiersze a przede wszystkim teksty do utworów muzycznych, gitara basowa i tekst w zespołach “SGT”, “Delirium Tremens”, “Adventure Time”, to się zadziało około trzydzieści lat z dobrym okładem, oraz kilka kilogramów wstecz.
Trochę się tego nazbierało, nadszedł czas na własną stronę internetową.
Dobrą prowokacją okazała się niemożność wydania książki o losach ludzi mieszkających i pracujących na barkach rzecznych, rozmowy z pewnymi wydawnictwami trwały, różne obiecanki macanki ogłupianki. Efekt jest taki, że publikuję “Ludzi z wody” w internecie. Przy okazji światło tego świata ujrzały moje opowiadania i wiersze.
Żywię nadzieję, że czas, który spędzą na mojej stronie odwiedzający, nie będzie czasem poświęconym daremnie.

Jestem również artystą fotografikiem. Pierwsze fotografie wykonałem w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku aparatem Canon AE-1. Przez wszystkie lata fotografia towarzyszyła mi jako pasja, sposób na osobiste przeżywanie otaczającej mnie rzeczywistości. Długie lata byłem samoukiem i mimo, że fotografowanie sprawiało mi wielką przyjemność, cały czas chciałem wiedzieć o fotografii więcej i więcej. Apetyt na wiedzę rósł w miarę połykania kolejnych książek i popełniania następnych fotografii. W końcu przyszedł czas na uporządkowanie posiadanej już wiedzy, poszerzenie jej i poznanie nowych horyzontów. W roku 2013: Ukończyłem Studium Fotografii Artystycznej Stefana Figlarowicza w Gdańsku.
Moje prace były prezentowane na wystawach:
Muzeum Miasta Gdyni, 28 lipca – 2 września 2012 FOTOGRAFIA Narracje / Kreacje / Wiatr
Muzeum Techniki Kuźnia Wodna w Gdańsku, 16 lipca – 31 sierpnia 2013 FOTOPASIEKA 2013 – czyli Kuźnia -Foto Galeria Handlowa Manhattan w Gdańsku-Wrzeszcz, 9 września – 3 października 2013
FOTOPASIEKA 2013 Muzeum Techniki Kuźnia Wodna w Gdańsku, 29 czerwca – 31 sierpnia 2014 ZAPOMNIANA OLIWA

Dzisiaj fotografuje każdy, demokratyczna fotografia, fotografia dla każdego to bardzo dobra rzecz. Ponieważ wszyscy fotografują wszystko, zatem czuję się zwolniony z popełniania pospolitych fotografii i mogę skupić się na tym co tworzyć lubię. Serdecznie zapraszam do spojrzenia w zakładkę Fotografia.